III Genryoku Cup – 2013 r.

W drugi weekend maja 2013 r. Wisła stała się celem podróży dziesiątek polskich kendoków, a to za sprawą odbywającej się tam trzeciej edycji turnieju kendo Genryoku Cup. Perła Beskidów ściągnęła ponad 50 kendoków i kendoczek, którzy wzięli udział w imprezie jako zawodnicy, sędziowie oraz organizatorzy. Na najliczniejsze ekipy czekały zaproszenia słodkości oraz zaproszenia do Aquaparku Tropicana ufundowane przez Hotel Gołębiewski w Wiśle.

Poza samymi zawodami każdy obecny miał również możliwość uczestniczenia w innych atrakcjach tego dnia, między innymi można było obejrzeć wystawę krzewów bonsai przygotowaną przez Szkółkę Krzewów i Ogród Japoński PUDEŁKO, wziąć udział w degustacji sushi – SUSHI-DO  lub poddać się specjalistycznym badaniom proporcji masy i bilansu ciała – wykonywanym przez firmę Diagnostix.

W przerwie pomiędzy eliminacjami organizatorzy przygotowali dla wszystkich kendoków ciekawą zabawę – Genryoku Kukła Challenge, w której uczestnicy próbowali jak najszybciej wykonać określoną sekwencję ataków na specjalnie przygotowanym manekinie treningowym. Wszyscy mieli świetną zabawę, a na końcu dwójka zwycięzców otrzymała w nagrodę specjalne vouchery na weekendowy pobyt w Hotelu Green Hill w Wiśle z atrakcjami. Najlepsi okazali się Mateusz Wierzbowski – WSK Warszawa oraz Aleksandra Woźniczka – AZS Katowice.

Finały przyniosły najwięcej emocji – czterech najlepszych zawodników pokazało prawdziwy kunszt wykraczający nawet poza poziom turnieju kyu. Sopocki Klub Kendo, którego aż dwójka reprezentantów przebiła się do strefy podium musiał zadowolić się jedynie podwójnym trzecim miejscem. Walka o miano najlepszego zawodnika rozegrała się pomiędzy reprezentantami Wrocławia i Katowic, z czego ostatecznie zwyciężył przedstawiciel dolnego Śląska. Także najlepszymi zawodnikami turnieju zostali:
1. Łukasz Burzyński – Wrocławskie Stowarzyszenie  – sponsor I nagrody kendoart.com
2. Wojciech Ritszel – AZS Katowice – sponsor II i III nagrody kendogu.pl
3. Kajetan Kociszewski/ Jacek Łapiński – Sopocki Klub Kendo

Puchar dla zwycięzcy wręczyła z-ca Burmistrza Wisły p. Lidia Forias. Dodatkowo sędziowie wyróżnili postawę Aleksandry Polok – AZS Katowice przyznając jej tradycyjną nagrodę za ducha walki – Kantosho, w formie tradycyjnej japońskiej laleczki kokeshi, której fundatorem był sklep Zanshin.pl.

Zawody przebiegły bezbłędnie organizacyjnie z czego bardzo zadowoleni byli nie tylko organizatorzy, ale również przedstawiciele zarządu Polskiego Związku Kendo, który objął patronat nad imprezą. Każdy uczestnik zawodów otrzymał również pamiątkowy gadżet wyprodukowany i ufundowany przez firmę PILCH.  Atmosfera w trakcie i po zawodach była pełna pozytywnych emocji, co objawiło się dużą frekwencją na wspólnym treningu po ceremonii zamknięcia.  Sędziowie chwalili również wysoki poziom zawodniczy, który jak często mówili „wykraczał poza standardy turnieju dla zawodników ze stopniami kyu”.

Jako organizatorzy serdecznie dziękujemy sponsorom III Genryoku Cup, bez wsparcia których nasze zawody nie odbyłby się: Miasto Wisła, KENDOART.PL, KENDOGU.PL, ZANSHIN.PL, Szkółka Krzewów Ozdobnych i Ogród Japoński PUDEŁKO z Pisarzowic, Restauracji SUSI-DO z Bielska-Białej, firma PILCH, firma DIAGNOSTIX, Hotel START, Hotel Gołębiewski oraz Centrum Green Hill z Wisły.