II Genryoku Cup – 2012 r.

W dniu 31 marca 2012 r. w sali gimnastycznej im. Wiślańskich Olimpijczyków w Wiśle odbył się II Genryoku Cup – Puchar Źródeł Wisły Kendo Kyu. Patronat honorowy nad turniejem objął Burmistrz Miasta Wisły Jan Poloczek.

Dzień wcześniej odbył się trening dla uczestników turnieju, który poprowadził Artur Hessel 6 dan kendo. Do Wisły przyjechali reprezentanci klubów z Sopotu, Lublina, Łodzi, Katowic, Opola, Wrocławia i Krakowa (2) – łącznie 36 kendoków, którzy walczyli w grupach 6-osobowych, systemem „każdy z każdym”, po czym 16 najlepszych przechodziło do fazy pucharowej. Turniej obfitował w wiele ładnych i zaskakujących rozstrzygnięć, które mogły podobać się zgromadzonej na trybunach widowni.

Wyniki turnieju:
I miejsce – Krzysztof Belczyk – Wrocławskie Stowarzyszenie Kendo
II miejsce – Łukasz Burzyński – Wrocławskie Stowarzyszenie Kendo
III miejsce – Marcin Olejnik – UKS Kendo Łódź/ Bartosz Więzik – AZS Katowice
Nagroda za ducha walki „kantosho” – Wojciech Ritszel – AZS Katowice

Dziękujemy serdecznie sensei: Arturowi Hesselowi, Antoniemu Dietlowi (główny arbiter) oraz Wiesławowi Bielowi, którzy zaszczycili nas swoją obecnością oraz pozostałym sędziom.

Dziękujemy również wolontariuszom, którzy pracowali przy organizacji turnieju oraz w jego trakcie oraz naszym sponsorom: KENDOART.com, KENDOGU.pl, Miastu WISŁA, ZANSHIN.pl, firmie PILCH – wyczarowane z drewna, Optyk Expert z Wisły, Restauracji HOBU Sushi z Wisły, Ośrodkowi Sportowemu START z Wisły oraz gazeciecodziennej.pl, która objęła patronat medialny nad naszą imprezą.