IV Genryoku Cup – 2014 r.


baner_net

Za nami czwarta edycja turnieju Genryoku Cup – puchar źródeł Wisły, który odbył się w dniach 17-18 maja. Tegoroczna edycja przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów ściągając ponad 70 zawodników z całej Polski oraz gościnnie ekipę z Czech. Były to zatem największe polskie zawody w trakcie całego sezonu. W piątek, dzień poprzedzający zawody odbył się również trening specjalny dla wszystkich chętnych, który poprowadził sensei Jan Cilek – 5 dan kendo, kapitan Reprezentacji Czech.
_MG_8815_MG_8826

Zawodny zostały rozegrane w trzech kategoriach rozłożonych na 2 dni – kyu, dan i drużyn trzy osobowych. Odbyła się również niezwykle ciekawa konkurencja sprawnościowa na czas Genryoku Kukła Challenge, w której uczestnicy mieli za zadanie wykonać na manekinie treningowym określoną serię ataków w jak najkrótszym czasie.
_MG_8956IMG_7526

W przestronnej sali na placu Hoffa nie brakowało kibiców. Mogli nie tylko obserwować walki, ale też między innymi podziwiać wystawę krzewów bonsai  –Szkółka Krzewów i Ogród Japoński PUDEŁKO czy wykonać specjalistyczne badania sportowe  – Diagnostix. Największe emocje i burzę braw od zebranych zawodników i kibiców otrzymały dzieci, trenujące w klubie z Wisły, które pod okiem Aleksandry Polok dały świetny pokaz swoich umiejętności.
IMG_7472_MG_9414

P1400183IMG_7736

W polu wszyscy zawodnicy dawali z siebie wszystko a na zawodach panowała znakomita atmosfera. Jednak na końcu tylko garstka osób wywalczyła sobie pozycje w strefach medalowych, a byli to:

Kategoria Kyu:
I m.: Kajetan Kociszewski (SKK Sopot)
II m.: Jakub Mrowiec (KKS Koryukan Kraków)
III m.: Michał Grabowski (Tonbo Warszawa)/ Michał Rajczak (UKS Kendo Łódź)
Kantosho (nagroda za ducha walki): Krzysztof Malinowski (UKS Jedynka Rzeszów)

Kategoria Dan:
I m.: Przemysław Szymiec (Yokokan Katowice)
II m.: Krzysztof Bosak (WKK Warszawa)
III m.: Wojciech Ritszel (Yokokan Katowice) / Vojtech Valsa (Kenshinkan Dojo – Frydek Mistek)
Kantosho  – Kajetan Kociszewski
_MG_9329IMG_7805

Kategoria drużynowa:
I m.: Drużyna „I like party” – Jan Cilek, Karolina Luchesi, Dawid Leszczyński
II m.: Drużyna „Yokokan 2” – Wojciech Ritszel, Aleksandra Woźniczka, Kamil Lipa
III m.: Drużyna „Tonbo” – Michał Grabowski, Joanna Świątkiewicz, Jacek Lipiński Kantosho: Mariusz Kalandyk (Doshinkan Kraków)

Genryoku Kukła challenge triumfowali:
– Joanna Labak
– Krzysztof Bosak

IMG_7836IMG_7645

Na zawodników w przerwie turnieju czekał poczęstunek sushi a po dniu pełnym zmagań relaks na basenie oraz tradycyjna „Sayonara Party.

Wszystkim medalistom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy! Dziękujemy sędziom z Polskiego Związku Kendo, patronom medialnym oraz sponsorom: Miastu Wisła, sklepowi Kendoart.com, restauracji SUSHI-DO z Bielska-Białej, sklepowi zanshin.pl, sklepowi alljapanbudogu.com, Domowi Wczasowemu Beskidy z Wisły, Japan Motors Polska, Hotelowi Start z Wisły, Hotelowi Gołębiewski z Wisły, firmie PILCH oraz Hotelowi Alpin ze Szczyrku.
P1400696IMG_6906IMG_7882
IMG_6855IMG_7791

LINKI DO FOTOGALERII Z IV GENRYOKU CUP: